Yönetim
Kurulu Mesajı

Daha nitelikli yaşamların özlemiyle yola çıktığımız 1969’dan bu yana, geçen her yıl; MESA’ya başarı ve gurur dolu bir tarih, inşaat sektörüne ise geleceği getirdi. Yıllardır heyecanla süren bu yolculuk, bugün gelinen noktada, MESA’nın yaşama ne kadar çok değer kattığını ve değiştirdiği binlerce yaşamı anlatıyor. Gayrimenkulde ve inşaatta yarattığı marka kavramıyla yıllar önce sektörün bugününü belirleyen MESA için “artık bir yaşam markası” diyebilme gücünü bize veriyor.

MESA, çağdaş ve seçkin yapılarıyla kentlerin haritasını ve sektörün dinamiklerini belirliyor. MESA bu işlevi en güvenilir şekilde yerine getirmek amacıyla, bir yandan planlama, tasarım ve yapımın her alanı ve aşamasında görev alıyor; diğer yandan, inşaat sektöründe kullanılan bazı yapı bileşenlerinin üretimini gerçekleştiriyor.

MESA; 50 yıla varan deneyimi, elde ettiği başarılarının büyüklüğü, insana ve bilgiye verdiği değerle tüm taahhütlerini gerçekleştirmeye ve yatırımlarını geliştirerek yaşamın pekçok alanında sürdürülebilir değerler üretmeye devam ediyor.

1969'dan beri koruduğu değerleri ve ilkeleri ile yolculuğunu tüm hızıyla sürdürüyor. Ulaştığı her durakta, yeni bir hedefe doğru yeniden yola koyuluyor.

Yönetim
Kurulu
Üyeleri

  • ERHAN BOYSANOĞLU
  • EVREN ÜNVER
  • MERT BOYSANOĞLU
  • MURAT SEZGİN

Erhan Boysanoğlu

Yönetim Kurulu Başkanı

1947 yılında Ankara’da doğan Erhan Boysanoğlu, 1971’de ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

1970 yılında MESA Mesken Sanayii A.Ş.’de çalışma hayatına başlayan Boysanoğlu, inşaat müdürü, genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği yaptı, MESA Toplu Konut A.Ş. de 1994–2001 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

2002 – 2006 yılları arasında Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Boysanoğlu, 2006 yılından bu yana da İNTES ve Türkiye Müteahhitler Birliği Yüksek Danışma Kurulu üyeliğini sürdürmektedir. MESA Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olan Boysanoğlu 2013 yılından bu yana MESA Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Boysanoğlu, İngilizce bilmektedir.

Evren Ünver

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1971’de Ankara’da doğan Evren Ünver, Massachusetts Institute of Technology (MIT) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Ünver ayrıca 1997 yılında INSEAD’da işletme yüksek lisansı yapmıştır.

1995-1997 yılları arasında Andersen Consulting şirketinin Boston ofisinde çalışmıştır. Daha sonra McKinsey & Company şirketinin Istanbul ve Seul ofislerinde telekom ve finansal kurumlar alanlarında iki yıl danışman olarak görev yapan Evren Ünver, 1999 yılında kurulan özel sermaye şirketi Turkven’in üç kurucu ortağından biridir.

2015 yılında ortak olduğu MESA Holding’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür görevlerini üstlenmiştir. 2016 yılı itibariyle Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Ünver, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesidir.

Evli ve dört çocuk babası olan Evren Ünver, İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.

Mert Boysanoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür

1976 yılında Ankara’ da doğan Mert Boysanoğlu, ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra “Oxford School Of Architecture” da Mimarlık dalında lisans ve “Oxford Brookes School Of Town Planning”de, Şehir Bölge Planlama alanında yüksek lisans derecelerini aldı.

2000 yılında BSB London Architects firmasında çalışma hayatına başlayan Boysanoğlu, 2001 yılında kariyerine InfoTron firmasında devam etti.

2003 yılında MESA bünyesine katılarak Şantiye İnce İşler Şefi olarak çalışan Mert Boysanoğlu, 2007 yılına kadar MESA Maslak ve MESA Kemerburgaz projelerinde görev aldı.

2007-2011 yılları arasında MESA Yurtdışı İşler Departmanı’na bağlı olarak Kazakistan ve Azerbaycan’daki projelerden sorumlu olan Boysanoğlu, 2011- 2013 yılları arasında ise MESA İş Geliştirme Müdürlüğü görevini yürüttü.

2013-2015 yıları arasında MESA’da Genel Müdür Yardımcılığı yapan Mert Boysanoğlu, 2015 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği ve Eylül 2016 itibariyle de Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu ve Mimarlar Odası üyesi olan Boysanoğlu ayrıca Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre üyesidir.

Evli ve bir çocuk babası olan Mert Boysanoğlu, İngilizce bilmektedir.

Murat Sezgin

Yönetim Kurulu Üyesi

1967 Yılında doğan Murat Sezgin, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nde lisans, Boston Üniversitesi'nde ekonomi alanında yüksek lisans dereceleri almıştır.

1989 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu'nda Hesap Uzman Yardımcısı olarak çalışma hayatına başlayan Sezgin, 1992 Yılında Hesap Uzmanlığına, 2002 Yılında Baş Hesap Uzmanlığına atanmıştır. 2003 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atanmış ve bu görevini Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Yönetimi Dairesi’nde 2008 yılına kadar sürdürmüştür.

Murat Sezgin, San Diego State Üniversitesi'nde Amerikan Gelir İdaresi ile ilgili çalışmalar yapmış, Atılım Üniversitesi-Ekonomi Bölümünde yönetim alanında dersler vermiştir. TBMM Meclis Araştırma Komisyonu başta olmak üzere pek çok komisyonda yer almış, Finansman ve Bakanlık Yatırımlarına ilişkin olarak Millî Eğitim Bakanlığı’nda Bakan Özel Danışmanlığı görevinde bulunmuştur.

Uluslararası Vergi Eğitimi programlarında OECD bünyesindeki bazı ülkelerde, OECD üye ülkeleri uzmanlarına eğitmen olarak dersler veren Sezgin ayrıca Avrupa Birliği Katılım Müzakerelerinde Türk Delegasyonunda yer almıştır.

2007 yılında MESA Mesken Sanayii A.Ş.’de Denetleme Grup Başkan Yardımcısı olarak MESA bünyesinde çalışmaya başlayan Murat Sezgin, MESA Holding ve bünyesindeki değişik şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmaktadır.

Sezgin, Mülkiyeliler Birliği ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesidir.

Evli ve bir çocuk babası olan Sezgin, İngilizce bilmektedir.

E-Bülten

Adınız
Soyadınız
E-Mail Adresiniz

Mesa ve Yaşam

Mesa ve Yaşam dergisinin 84. sayısı yayında.
Ücretsiz abone olmayı unutmayın.

ABONELİK FORMU

Web Sitemiz, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek, reklamları uyarlamak ve site trafiğini
ölçmek için çerezlerden yararlanır.